درباره فلش مموری


تاریخچه این محصول تقریبا به سال 1980 بر می گردد، هنگامی که این طرح از طرف دکتر فوجیو ماسوکا در شرکت توشیبا مطرح شد ، سپس در سال 1984، در همایش جهانی وسایل الکترونیکی (IEDM)(موسسه مهندسان برق و الکترونیک) واقع در ایالت کالیفرنیا پرده برداری شد. چندین سال زمان برد تا این طرح ابتدایی با آزمایشات و بررسی ها به یک محصولی تبدیل شود که از نظر تجاری بتوان آن را عرضه نمود. تراشه های تجاری آغازین را شرکت اینتل در سال 1988 به بازار ارائه نمود که از اولین الگو های فلش های NOR بودند.


فلش مموری های NOR، تقریبا برای دفعات فراوان قابل نوشتن و پاک شدن بودند. شرکت توشیبا مجددا تکنولوژی این فلش ها را ارتقاء داد و در همایش بین المللی وسایل الکترونیکی ( IEDM ) خبری از تکنولوژی پیشرفته به نام NAND داد. گرچه NAND بازهم برای ارائه در بازارهای تجاری احتیاج به پیشرفت بیشتری داشت. از مزیتهای فلش NAND کم شدن تعدد مرتبه های نوشتن و پاک شدن و نیز داشتن گنجایش بیشتر ذخیره سازی بود.
فلش مموری ها در سال های اخیر تبدیل به یکی از رکن های اصلی فناوری اطلاعات شده اند که از این جهت نمونه قابل اهمیتی در رابطه با  انتقال دیتاها هستند.

اخبار مرتبط

x